Balkon jest przestrzenią coraz bardziej docenianą i pożądaną przez mieszkańców bloków mieszkalnych. Odpowiednio zaaranżowany balkon jest miejscem na chwilę wytchnienia i relaksu bez konieczności opuszczania mieszkania.

Zabudowa tarasu oraz balkonu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zabudowa poprawia komfort użytkowników, którzy przebywają na balkonie i chroni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Warto wspomnieć również o niepożądanym wzroku sąsiadów.

Zabudowa balkonu w mieszkaniu wpływa na utrzymanie stałego poziomu temperatury, ponieważ zabezpiecza przed utratą ciepła. Ponadto jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących mieć kwiaty na balkonie.

Stylowe, nowoczesne balkony doskonale wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Ramowe oraz bezramowe zabudowy balkonów charakteryzują się łatwością obsługi oraz szybkim montażem, a wytrzymała konstrukcja stanowi doskonałą barierę antywłamaniową.

Bezramowe zabudowy balkonów

Bezramowe zabudowy balkonów są nowoczesnymi systemami opartymi na zabudowie z aluminium oraz szkła hartowanego. Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy stłuczeniu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.

Bezramowy system osłony balkonu pozwala na takie ułożenie okien, iż tworzą one zupełnie niewidoczne i jednolite płaszczyzny – elewacje balkonowe. Natomiast w ciepłe i słoneczne dni umożliwia złożenie wszystkich szklanych paneli w jeden pakiet, ułatwiając tym samym swobodny przepływ powietrza.

Zabudowanie balkonu systemem bezramowym stanowi jego praktyczną osłonę bez ingerencji w architekturę budynku. Swoją formą nadaje podwyższony standard użytkowania oraz bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd.

Materiał naszego partnera technologicznego - COPAL. Źródło: copal.com.pl
ZABUDOWA TARASU to miejsce integracji domu z jego naturalnym otoczeniem. Osłonięty i skąpany w słońcu taras ułatwia bezpośredni kontakt z przyrodą, bez względu na porę roku. Zimą taras jest miejscem, gdzie można pozostawić rośliny doniczkowe lub ogrodowe.

Zabudowany taras dodatkowo osłania część mieszkalną poprawia bilans energetyczny domu. W zabudowie tarasu można zastosować szyby zespolone znacznie podwyższające jego walory użytkowe oraz standard zabudowy.

W całości oszklona zabudowa tarasu umożliwia swobodne i komfortowe, niczym nieograniczone podziwianie natury. Panele szklane zapewniają swobodę konfiguracji, pozwalając na pełne bądź częściowe otwarcie tarasu w dowolnej chwili. Innowacyjna konstrukcja wraz z niepowtarzalną funkcjonalnością szklanej zabudowy w systemie bezramowym sprawia, że każdy dom wygląda luksusowo i nowocześnie, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się wyjątkowym komfortem.

Zabudowa tarasu w Olecku
ZABUDOWA TARASU W SYSTEMIE RAMOWYM

W systemie ramowym można zastosować szybę zespoloną (pakiet 16mm), która jeszcze bardziej poprawia właściwości izolacyjne zabudowy tarasu. Zabudowa tarasu może być zamykana obustronnie na klucz, dzięki czemu nie musisz się martwić o pozostawione rzeczy. Kiedy jest ciepło, bez problemu możesz zmienić taras w otwartą przestrzeń, ponieważ każde okno - dzięki wysokiej klasy łożyskom - przesuwa się swobodnie. Istnieje również możliwość pokrywania profili aluminiowych lakierami proszkowymi imitującymi drewno.

ZABUDOWA TARASU - przyjemna przestrzeń do wypoczynku

Nieodzownym „letnim" elementem architektury każdego budynku są zie­lone rośliny i… osłony przeciwsłoneczne w postaci parasoli, markiz i zada­szeń. Każdy właściciel domu jednorodzinnego po­szukuje zacienionego miejsca do wypoczynku. Czasami przygoda z osłonami przeciwsłonecznymi zaczyna się od prostego i taniego pawilonu, parasola, a dopiero po czasie powstaje stałe, solidne i trwałe zadaszenie, dające przy­jemny chłód i letnie zacienienie nie tylko dla samych mieszkańców, ale i dla delikatnych kwiatów.

Zadaszenia tarasów w Suwałkach

Najczęstszym materiałem na zadaszenie tarasu jest drewno. Jest to mate­riał naturalny, przyjemny i dzięki nowym technologiom suszenia, impregna­cji i malowania bardzo trwały. Raz na jakiś czas wymaga oczywiście kilku zabiegów pielęgnacyjnych, ale zachowując podstawowe zasady jego konser­wacji, takim zadaszeniem można się cieszyć przez wiele lat.

Materiał naszego partnera technologicznego - COPAL. Źródło: copal.com.pl

Nowoczesna architektura przywiązuje obecnie coraz większą wagę do szkła. Ogrody zimowe są miejscem dla tych, którzy chcą korzystać z dobrodziejstwa promieni słonecznych. Ogrody zimowe są dodatkową przestrzenią, w której możesz się relaksować przez cały rok.

Ogrody zimowe są również kreatywnym sposobem na rozbudowę domów. Szyby, aluminiowe profile oraz dodatkowe elementy konstrukcji dobieramy według potrzeb. Wszystko po to, aby poprawić bilans cieplny domu oraz zapewnić użytkownikom komfortowe warunki do wypoczynku.

W zależności od specyfiki ogrodów zimowych oraz ich przeznaczenia, możemy je podzielić na dwa rodzaje: z izolacją termiczną i bez izolacji. Jeśli ogród letni będzie użytkowany wczesną wiosną, jesienią oraz zimą, konstrukcja ogrodu powinna posiadać izolację termiczną oraz podwójne szyby. Ogrody zimowe, których przestrzeń nie będzie użytkowana podczas minusowych temperatur na dworze, mogą posiadać okna jednoszybowe, a konstrukcja ogrodu nie musi być ocieplona.

Ogrody letnie (tzw. ciepłe) mogą być wykorzystywane przez cały rok jako przestrzeń do życia. Takie ogrody polecane są szczególnie osobom, które dbają o estetykę miejsc i cenią sobie komfort przebywania w tego typu miejscach.

Ogrody zimowe składają się z konstrukcji, której przynajmniej jedna ściana i większa część dachu posiada przezroczysty materiał. Bardzo często wykorzystywane są jako słoneczne pokoje frontowe, jadalnie, gabinety, baseny czy nawet sypialnie z widokiem na rozgwieżdżoną noc.

Jednym z głównych elementów bezpieczeństwa schodów są poręcze i balustrady, które pomagają zapobiegać upadkom i urazom. Te elementy schodów mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno lub szkło, w celu uzyskania różnych efektów wizualnych. Rodzaj balustrady schodowej i rodzaj zastosowanej poręczy będzie miał również wpływ na wygląd klatki schodowej.

Poręcz a balustrada: jaka jest różnica?

Poręcz i balustrada to dwie różne części schodów. Poręcz to część schodów, którą ludzie trzymają, aby łatwiej i bezpiecznie wchodzić po schodach i z nich schodzić. Poręcz musi zapewniać stabilność i ciągłe prowadzenie wzdłuż schodów. Może być wykonana z różnych materiałów i mocowana do ściany, wysuwana z boku szyny schodowej lub ustawiona na tralkach (pionowych słupkach) ulokowanych po otwartej stronie schodów.

Balustrada to barierka, która zapobiega wypadnięciu ludzi ze schodów. Balustrada musi być na tyle mocna, aby nie pękła, gdy człowiek na nią upadnie lub się o nią oprze. Balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów i w różnym stylu. Można spotkać balustrady w formie prostych pionowych słupków, aż po nowoczesne balustrady kablowe.

balustrady Suwalki

Jaki jest najlepszy materiał na poręcze i balustrady schodowe?

Wybór najlepszego materiału na poręcze i balustrady schodowe zależy od otoczenia i oczekiwanego wyglądu. Metale takie jak stal, aluminium i kute żelazo są często wybierane w instytucjach otoczenia biznesu, środowiskach komercyjnych i przemysłowych. Szkło jest często używane, gdy liczy się widok poza balustradą, a drewno nadaje klasyczny i ciepły wygląd przestrzeni.

Stal jest popularnym materiałem, zarówno na poręcze schodowe, jak i balustrady schodów wyjściowych w budynkach użytku komercyjnego oraz na schodach przemysłowych. Stal idealnie sprawdza się jako materiałem na policzki schodowe. Do budowy poręczy i balustrad często wykorzystuje się stal ocynkowaną lub nierdzewną, która zapobiega rdzewieniu.

Zastosowanie poręczy schodowych z drewna

Drewniane poręcze są zwykle spotykane w domach i budynkach mieszkalnych. Zastosowanie drewnianych poręczy może być różne, od pokładów, przez schody garażowe, aż po wielkie klatki schodowe w starszych domach. Drewniane poręcze mogą być również łączone z bardziej nowoczesnymi materiałami balustrad, takimi jak metal lub szkło, aby nadać im niepowtarzalny styl.

Zastosowanie balustrad schodowych z drewna

Balustrady drewniane zwykle można spotkać w wejściach oraz pomieszczeniach tradycyjnie stylizowanych rezydencji i budynków. Drewniane balustrady, podobnie jak drewniane poręcze, można łączyć z innymi materiałami, aby tworzyć schody o współczesnym wyglądzie.

Zastosowania szklanej poręczy schodowej

Szkło nie jest materiałem, które zwykle używa się do poręczy schodowych. Zazwyczaj na poręcze ze szklanymi balustradami stosuje się inne materiały, takie jak drewno lub metal.

Zastosowania szklanych balustrad schodowych

Balustrady szklane są powszechnie spotykane w nowoczesnych budynkach komercyjnych i domach i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Panele szklane użyte do balustrady schodowej mogą być obramowane stalą nierdzewną lub aluminium w całości lub częściowo. Mogą być również bezramowe.

Jakie są rodzaje poręczy na schody?

Poręcze mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów, w tym drewna i różnych metali. Istnieją jednak tylko dwa różne typy konstrukcji poręczy – zintegrowane i montowane na ścianie. Cechą poręczy zintegrowanych (montowanej na poręczy) jest to, że wystaje na ścieżkę wyjścia i zapewnia użytkownikowi wsparcie oraz możliwość chwycenia. Montuje się po jednej lub obu otwartych stronach schodów.

Poręcz ścienna przymocowane jest do ściany i stosuje się ją zamiast zintegrowanej poręczy z poręczami. Poręcze stalowe naścienne są zwykle wykonane z okrągłej rury lub rur. Stosuje się je po stronie zamkniętej lub przyściennej klatki schodowej. Mogą być również stosowane po jednej lub obu stronach schodów.

crosschevron-right